SohbetElis.Com – Avrupa Sohbet Siteleri, Chat Sohbet Odaları Yeni irc Sunucusu - SohbetElis.Com - Avrupa Sohbet Siteleri, Chat Sohbet Odaları

Yeni irc Sunucusu

Yeni irc Sunucusu

SadeceSen     17-08-19     GENEL, Sohbet Siteleri     Yeni irc Sunucusu     687 Defa Okundu

YENİ İRC

Eski irc ile şimdiki yeni irc arasında oldukça büyük farklar vardı. Ben 15 yaşında tanıştım irc ile güzel dostluklarım güzel arkadaşlıklarım oldu. Bir arkadaşımın etkisi ile başlamıştım.

Ben 15 yaşında başladım da ülkemize chatın gelmesi 90 lı yıllarda olmuştu. Avrupada doluluk yaşanırken biz 90 lı yıllarda yeni yeni tanışıyorduk bu platformla çok fazla yaygında değildi bunun nedenleri arasında her evde bilgisayar olmamasıydı bilgisayar olsa bile internet pekde bu kadar yaygın değildi. Daha çokinternet cafeler kullanılırdı.

Bu yüzden biz yaygınlaşmasını baz alırsak Türkiye internetle 1995 gibi tanıştı desek çok yanlış bir şey söylemiş olmayız. 90’ların sonuna doğru artık iyice kalabalık bir yer olmuştu, ama nasıldı?

O zamanlar chate baglandıgınızı gösteren dial up sesi vardı. 90’ların internet kullanıcıları için bu sesin önemi çok fazla… Kısılmazdı bu ses, evde gece tüm ahaliyi uyandıracak kadar yüksek gelebilirdi. Baba ansızın yatağından kalkıp, “ulan bu saatte internete mi giriyorsun yarın okul yok mu?” diye azar kayıp giderdi 🙂

Dial up sesini duyabilmek zaman zaman dünyanın en büyük mutluluğu demekti. Hatlar o kadar dolu oluyordu ki bağlantıyı bir türlü sağlayamıyordu internet sağlayıcı. Bu sesi yakaladığınız zaman, sonunda da “bağlandı” yazısını gördüğünüz zaman dünyalar sizin olurdu…

Tabi hemen bağlanır bağlanmaz baba “telefona ihtiyacım var internetten çık” demezse 🙁

Birde bu sorun vardı tabii ev telefonlarına baglı oldugundan telefon gelince internet gider evden bri telefonu kullanırsa net giderdi tada sohbetin en koyu yerinde 🙂

Facebook, msn, whatsapp yokken MiRC vardı! Deliler gibi chat yaptığımız, herkesin anonim olduğu bir chat dünyası… Kanallar olurdu, herkes kendi kanalını açabilirdi… #zurna kanalı türk kullanıcılarının en yoğun olduğu kanaldı her sunucuda.

OP’lar vardı kanal yöneticileri… İnsanları kickleyebilir banlayabilir, güçlerini kötüye kullanırlardı 🙂 Bu durum hala deva etmmekte yanlız pek unutuluş olduğu söylenemez sanalda bile adaletsizliğe rastlayabilirsiniz bu konuda 🙂 kızlar çok az zline yer çok az banlanır.

MiRC zamanlarında profil fotosu yoktu, profil bile yoktu. Herkesin sadece nickname’i vardı…

ilk giriş cümlesi Selam, asl? olurdu…

yaş, cinsiyet ve lokasyon bildirmek gerekirdi bu soruya… 14 m ank derdik mesela

internet ile birlikte tabii ki. cok iyi hatirliyorum o donem gordugum her web adresini ozel tuttugum internet defterime yaziyordum. amacim internet gelince sayfalari gezmek ve incelemekti. tabii bir de e-posta gelsin okuyalim, yanitlayalim diye herkese dagittimiz e-posta adreslerinin simdi neredeyse yuzune bakmiyoruz. gelen butun e-postalar ya kehanet (3 gunde 13 kisiye yolla yoksa fakirsin) ya da reklam/istenmeyen e-postalarla dolu. mirc, icq vb. platformlardan bahsetmeye gerek yok

Geldik internet ortamının vazgeçilmezleri arasındaki yeri en sağlam olan mesajlaşma platformuna. Görüntülü konuşma (sonradan eklendi), profil fotoğrafı koyma, dosya alışverişi yapabilme gibi özelliklerinden dolayı herkesin aklını başından alabilen MSN, içerisindeki farklı ‘smiley’larla da gönlümüzün sultanı olmayı başarmıştı. Sevdiğiniz kişiyi online gördüğünüzdeki keyif hiçbir yerde yoktu. Eğer sevdiğiniz kişi sizi takmıyorsa arka arkaya online-offline olarak dikkat çekmeye çalışılırdı. Her ne yaparsanız yapın ‘o kadar sık titreşim gönderemezdiniz’.

Yeni irc de ise artıkcanlı müzikler yapılakta djlerin konukları olmakta gelen davetliler sanatçılar çalıp söyleyebilmekte zaman daha eğlenceli hale getirilebilekte.

Bunun yanı sıra;

1.Üyeler Arası hediye gönderme seçeneği.

2.Ekstra bir sayfa açmaya gerek duymadan sitede Müzik dinleyebilirsiniz.

3.Sistem panelinden üye Ekliyebilirsiniz.

4.Anket Özelliği.

5.Seo ayarları.

6.Odalar üzeri yapboz.

7.Oda sıralama.

8.Rumuz yasaklama.

9.portal’da h1 h2 h3 Kriterleri uygunluğu.

10.Alt etiketi hatası olmaması.

Günümüzdeki sesli chat arkadaşlık arama siteleri artık real hayatta bile görüşebiliyor ve bunu yaparken’de ciddi ilişkiler’e kadar giden arkadaşlık serüvenlerini size anlatmam mümkün değil. Sadece yaşayarak sesli chat sitelerinde bulunarak öğrenebilirsiniz. İnsanlar yanlız iken hep bir arayış içerisinde olduğundan dolayı seslichat siteleri internet cafe ve evinizden rahatlıkla sohbet edebileceğiniz, dilerseniz kamera açabilir. Mik alıp sitemizde sohbet edebilir müzik dinletebilirsiniz.

elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce size eski ile yeni chat sitelerini kıyasladık 90 lardan bugüne chat ilerleyen zamanla ve gelişen teknoloji ile chatte değişimme ugradı ve daha eğlenceli hale geldi.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?SohbetElis.Com

Avrupa sohbet odaları üzerinde farklı ülke ve şehirlerden insanları bir araya getirerek yeni insanlarla tanışabilmelerine imkan sağlayan sohbet sitesi.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: SadeceSen & VV
Dost Siteler: Sohbet Siteleri - Sohbet Baslar - Sohbet Chat - Sohbet Odaları - Sohbet - Sohbet Chat Siteleri - Sohbet Gemisi