SohbetElis.Com – Avrupa Sohbet Siteleri, Chat Sohbet Odaları Bizim Sohbet - SohbetElis.Com - Avrupa Sohbet Siteleri, Chat Sohbet Odaları

Bizim Sohbet

Bizim Sohbet

SadeceSen     07-08-19     GENEL, Sohbet Siteleri     Bizim Sohbet     622 Defa Okundu

BİZİM SOHBET

Sohbet kelimesi beni çocukluğuma kadar götürdü diyebiliriz. Şu günlerde insanlara arasındaki diyaloğa bakılırsa sohbet artık zorunlu iletişim halini almış. İnsanlar birbirleri ile zorunlu olmadıkları ihtiyaçları olmadığı sürece sohbet etmez hale gelmişler. Bunda gelişen teknolojinin katkısı çok büyük Bizim sohbetlerimiz çocukken daha güzel daha saf daha doğaldı.

Şimdi söyleşi diyorlar. Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü teâlânın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan sohbet arkadaşlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.

Yunus Emre diyor ki:

Erenlerin sohbeti, ele giresi değil.
Sohbete kavuşanlar, mahrum kalâsı değil.

Gezmek gerek her yeri, bulmak için, bir eri,
Sarraf tanır cevheri, herkes bilesi değil.

Bir pınarın yanına, kapalı testi kona,
Kırk yıl orada dura, kendi dolâsı değil.

Sohbetle parlar iman, talip kazanır irfan.
İnsanı arif yapan, fesi, hırkası değil.

Önce doğru iman et, haramdan el etek çek
Ruha gıdadır sohbet, badem helvası değil!

Yunus Emre ne de güzel anlatmış değil mi sohbeti sohbetin önemini bunun üzerine aslında bizlere çokda söz düşmüyor. Arif olan anlarda diyebiliriz.

Gençlikte pek çokmuş gibi görünen vakit, yaş ilerledikçe azalacaktır. Yetmiş beş yaşına varan bir âlim, “Ah, mümkün olsa da köşe başlarında şapkamı gelene geçene uzatsam da boş geçirdikleri vakitleri içine atmaları için yalvarsam!” derken kendisi için ayrılmış zamanın bitmekte olduğunu ne güzel anlatmıştır.

Henüz zamanımız varken insanlarla iletişim kurabiliyor sohbet edebiliyorken bu zamanı çok iyi değerlendirmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Şimdilerde bu ihtiyaçlarımızı karşılayan sohbet siteleri kurulmuş insanlar bu sanal ortamda çokda rahat sohbet edebilmekte ve duygularını paylaşabilmektedir.

BİZİM SOHBET de bu sanal sohbet sitelerinden biridir. Bizim sohbet te sizden bir parça bulacagınızdan biz oldukça eminiz. bizim sohbet sitemizde her yaştan her meslekten insana rastlayabilir, güzel arkadaşlıklar kurabilir, yeni dostluklar edinebilirsiniz Ben çocukluğumdaki sohbeti Bizim sohbette buldum diyebilirim.

BİZİM SOHBET ailesi olarak sizinle sohbet etmek bizim için ayrıcalıktır. Dostluğu, arkadaşlığı, sohbeti seven herkesin bizim sohbette aradığını bulacağını düşünüyoruz.

Damla damla artan sevgiler için aşklar için bizim sohbete sizleri de bekliyoruz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?SohbetElis.Com

Avrupa sohbet odaları üzerinde farklı ülke ve şehirlerden insanları bir araya getirerek yeni insanlarla tanışabilmelerine imkan sağlayan sohbet sitesi.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: SadeceSen & VV
Dost Siteler: Sohbet Siteleri - Sohbet Baslar - Sohbet Chat - Sohbet Odaları - Sohbet - Sohbet Chat Siteleri - Sohbet Gemisi