Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Taze bir cilt için kil maskesinden yardım alın. Kil maskesi nedir, nasıl yapılır, nasıl temizlenir? Hepsi bu yazıda!
Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Malzemeler

1 tatlı kaşığı kil
1 tatlı kaşığı portakal suyu
Vazelin
Lanolin
Elma suyu
Hazırlanışı
Eşit miktarda karıştırılan malzemeler; krem kıvamına geldiğinde cildinize sürülecek duruma gelir. Cildinize sürdüğünüz kil maskesini; 10 dakika bekletmelisiniz. Bu kil maskesi haftada 1 kullanılırsa ciltteki yağlanma dengelenir ve sivilceler giderilir.

Canlılık Veren Kil Maskesi

Malzemeler
1 tatlı kaşığı mısır unu
1 çay kaşığı pirinç
1 tatlı kaşığı kil
Nemlendirici krem
Su

Hazırlanışı

Öncelikle pirinç un haline gelene kadar öğütülür. Ardından diğer malzemeler ilave edilir. Krem ve su ile birlikte maske cilde sürülecek kıvama getirilir. Nemlendirici ve suyu karışımın miktarına göre ayarlayabilirsiniz. Cildinizde kuruduğu zaman yıkamalısınız. Ciltte fazla bekletirseniz cildinizi kurutabilir. Haftada 1 uygulamanız gereken kil maskesi ile cildiniz daha parlak ve canlı hale gelir.

Doğal Kil Maskesi

Malzemeler

1 tatlı kaşığı kil
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 tatlı kaşığı gül suyu

Uygulanışı

Karışım bütün cildinize yetecek miktarda hazırlandığında; yüzünüze sürebilirsiniz. Yüzünüzde büyük bir hızla kurumaya başlayan kil maskesini kuruduktan sonra durulayabilirsiniz. Kil maskesi cildinizdeyken fazla mimik yapmamanız gerekir. Mimiklerinizi çok kullanırsanız cilt çok sert bir şekil alır. Doğal kil maskesi cildi besler, cilde canlılık ve parlaklık kazandırır bunun için haftada 1 düzenli olarak bu maskeyi uygulamak gerekir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
107 okuma
18 Şubat, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?